Nowe artykuły na stronie czasopisma HPPA!

Góry - zdjęcie ilustracyjne

Na stronie czasopisma „Health Promotion & Physical Activity”, którego wydawcą jest Wydział Ochrony Zdrowia PWSZ w Tarnowie, ukazały się już nowe artykuły (ahead of print), które zostaną zamieszczone w ostatnim w tym roku, grudniowym numerze kwartalnika.

– Wzorem innych wydawców zdecydowaliśmy się opublikować nadesłane do redakcji prace w trybie „ahead of print”, tak żeby dotarły do naszych czytelników tak szybko jak to możliwe – jeszcze przed zamknięciem całego numeru. Mamy ciekawe artykuły nadesłane przez autorów zagranicznych: Risk Management and First Aid Knowledge of Trekkers in Nepal; Practicability of Enteritis – prevention in Trekking and Mountaineering at High Altitude by Systematic Hand Disinfection; Non-infectious Health Risks of Young Adults Serving in International Volunteer Services. Na stronie czasopisma dostępne są już także zapowiadane wcześniej rekomendacje Komisji Medycznej Międzynarodowej Federacji Wspinaczki i Alpinizmu (Medical Comission od the International Climbing and Mountaineering Federation – UIAA) dotyczące problemów medycznych związane z ekspedycjami górskimi (Eye Problems on Expeditions), bezpieczeństwem w schroniskach górskich (Prevention and Control of Legionella Infections in Mountain Huts) opieką medyczną podczas wypraw (Model Contract for Health Care on Trekking and Expeditions for Doctors), a także wykorzystywaniem sprzętów pomocniczych w trakcie górskich wedrówek (The Use of Hiking Sticks in the Mountains) – mówi dr hab. Agnieszka Jankowicz-Szymańska, prof. Uczelni, redaktor zarządzający czasopisma.
– Nauczycieli wychowania fizycznego z pewnością zainteresują wyniki badań Adriana Gądka z AWF w Krakowie, który na przełomie maja i czerwca 2020 r. analizował postawy uczniów szkół podstawowych wobec zajęć WF w czasie pandemii (Primary school students’ attitudes towards physical culture, physical education lessons and exercises during a pandemic) – kontynuuje profesor Jankowicz-Szymańska.

Zapraszamy Państwa do lektury artykułów na stronie czasopisma „Health Promotion & Physical Activity”. Jeszcze w grudniu opublikowane zostaną pozostałe prace nadesłane przez autorów!