Tarnowskie Dni Elektryki – 10–11.05.2023

zblizenie-strzal-zaswiecajacy-wielki-lightbulb-z-zamazanym-tlem

Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie i Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Oddział w Tarnowie (zrzeszony w NOT) zapraszają na Tarnowskie Dni Elektryki 2023, organizowane w ramach 25-lecia Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.

Termin: 10-11.05.2023
Miejsce: ANS w Tarnowie (ul. Mickiewicza 8, aula bud. C); TAURON Dystrybucja S.A., ul. Lwowska 72-96b, Tarnów (sala błękitna)

Program:
10.05.2023 (środa), 9:00-13:00 – Akademia Nauk Stosowanych (aula bud. C, ul Mickiewicza 8)
Otwarcie

1. Michał Eckstein: Z czego składa się Wszechświat?
    (Krajowe Centrum Informatyki Kwantowej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Copernicus Center – Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego)
  2. Jan Sznajder: Źródła odnawialne – wykorzystanie naturalnych warunków środowiskowych
    (OT SEP)
  3. Andrzej Chyla: Aeronautyka w projektowaniu turbin wiatrowych  (SVANTEK)
  4. Jacek Spisak: Nowoczesne rozwiązania pomiarowe i symulacyjne w obszarze wibroakustyki (EC TEST Systems Sp. z o.o.)
  5. Jarosław Knapek: Termowizja w przykładach: kamery typu smart, kamery do detekcji gazów, termowizja aktywna (EC TEST Systems Sp. z o.o.)
  6. Konkurs dla uważnych słuchaczy
  7. Prezentacje i pokazy w holu i przed budynkiem Instytutu Politechnicznego: Copernicus Center Press – promocja książek i wydawnictw, Polski Związek Krótkofalowców – pokazy łączności i sprzętu, promocja firm: SVANTEK, EC TEST Systems Sp. z o.o., APTIV, koła naukowe

Przerwa
Podsumowanie

11.05.2023 (czwartek) 10:00 –13:00 – sala błękitna TAURON Dystrybucja S.A., ul. Lwowska 72 -96b, Tarnów
W programie między innymi:

1. Michał Cegielski: Charakterystyka bloku 910 MW na parametry nadkrytyczne TW S.A., doświadczenia eksploatacyjne i projektowe (TAURON Wytwarzanie S.A.)
  2. Sebastian Szybka: Kosmologia w XXI wieku (Uniwersytet Jagielloński – Centrum Kopernika Badań
    Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego)
  3. Maciej Mróz: Zielone inwestycje w Grupie TAURON (TAURON Zielona Energia Sp. z o.o.)

W związku z konkursem dla uważnych słuchaczy prosimy o zabranie przyborów do pisania.