Ruszyły Dni Frankofonii – 15-19 marca 2021!

Dni Frankofonii - ilustracyjne

Dni Frankofonii - programNauczyciele akademiccy Katedry  Filologii – filologia romańska Wydziału Humanistycznego PWSZ w Tarnowie oraz studenci specjalności filologia romańska organizują w dniach 15-19 marca 2021 r. Dni Frankofonii on-line, wydarzenie, które wpisuje się w obchody międzynarodowego Święta Frankofonii, corocznej imprezy miłośników języka i kultury francuskiej na całym świecie.

W tegorocznym programie Święta proponujemy dwa quizy tematyczne przygotowane pod  kierunkiem mgr Carine Debarges-Duszy przez studentów I i II roku filologii romańskiej. Wszyscy zainteresowani będą mogli sprawdzić swoją wiedzę O terytoriach zamorskich Francji / La France d’outre-mer oraz w wybrać się w Podróż przez kraje Frankofonii / Voyage en Francophonie. Studenci zapraszają również na Spacer po Paryżu z audioprzewodnikiem/ Promenade dans Paris avec audioguide.  Przekazujemy do Państwa dyspozycji filmik i quiz opracowany przez dra Grzegorza Markowskiego, który przybliży Legendy i sławy sportów francuskich (piłka nożna, kolarstwo, boks, pływanie) / Les légendes et célébrités du sport français (football, cyclisme, boxe, natation).

Wszystkie materiały multimedialne (filmiki, quizy) będą dostępne poprzez stronę główną PWSZ w Tarnowie w dniach 15-19 marca 2021 r. W razie potrzeby ich dostępność może zostać przedłużona.

Żywimy nadzieję, iż dzięki temu przedsięwzięciu język Moliera oraz dziedzictwo kulturowe Francji i krajów frankofońskich staną  się bliższe  coraz szerszej grupie odbiorców.

Serdecznie zapraszamy!