Nauka dostępna dla wszystkich – nowe bezpłatne kursy na platformie NAVOICA!

mężczyzna pracujący na tablecie - widoczna ręka i tablet

NAVOICA to ogólnopolska platforma edukacyjna oferująca ponad dwieście bezpłatnych kursów online typu MOOC (ang. Massive Open Online Courses). Serwis powstał w ramach projektu Polski MOOC realizowanego na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kursy przygotowują eksperci, wykładowcy akademiccy oraz pracownicy naukowi polskich uczelni. Na platformie można znaleźć m.in. kursy z programowania, zarządzania, języków obcych czy rozwoju osobistego. Są one przeznaczone dla osób zainteresowanych nauką oraz zdobywaniem nowych kompetencji.

Wszystkie kursy na platformie NAVOICA są bezpłatne. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się w systemie wystarczy wybrać interesujące nas szkolenie. Nauka odbywa się online w dogodnym dla uczestnika tempie. Kursy składają się z filmów, quizów, materiałów tekstowych, a wybrane z nich także z treści interaktywnych. Uczestnicy kursów otrzymują zaświadczenia, które można pobrać na stronie i wydrukować.

Nowości na platformie:

• kurs metodyczny dla osób z Ukrainy, które chcą uczyć języka polskiego jako obcego;
  • kurs oceny efektywności przedsięwzięć inwestycyjnych;
  • szkolenie, w ramach którego można zdobyć podstawową wiedzę z ekonometrii i nauczyć się, jak wykorzystać narzędzia informatyczne w tym obszarze.

Więcej informacji na temat platformy można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.