Lovecraftiana – dołącz do autorów monografii o twórczości H.Ph. Lovecrafta

Otwarta książka - ilustracja

Redaktor serii Phantasticus (Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego), dr hab. Katarzyna Gadomska oraz prof. Philippe Charles Met (University of Pennsylvania) zapraszają do współpracy w tworzeniu monografii naukowej Lovecraftiana, poświęconej twórczości amerykańskiego twórcy horroru i grozy, opowieści weird fiction, Howarda Philipsa Lovecrafta (1890–1937). Publikacja powstaje przy współpracy czasopisma Litteraria Copernicana (20 pkt).

Koordynatorzy monografii zachęcają do przesyłania oryginalnych, wcześniej niepublikowanych tekstów w języku francuskim lub angielskim dotyczących m.in.:

• mitologii Lovecrafta
  • inspiracji autora
  • intertekstualności z innymi pisarzami
  • aspektu transfikcjonalnego i transmediatycznego jego twórczości
  • adaptacji kinowych i telewizyjnych prozy pisarza
  • źródeł grozy w jego dziełach
  • filozofii, jaka promieniuje z jego utworów.

Tom będzie zawierał również artykuły varia – teksty z zakresu literatury i kina fantastycznego/horroru.

Przyjmowane są także propozycje recenzji publikacji (z roku 2020, 2021) traktujących o literaturze i kinie fantastycznym, horrorze.

Kalendarz publikacji:

• 26.01.2021 – przesyłanie propozycji tekstów (tytuł, krótkie streszczenie najważniejszych tez artykułu oraz notka bio-bibliograficzna autora) mailem na adres: lovecraftiana2021@gmail.com
  • 31.01.2021 – akceptacja propozycji
  • 31.03.2021 – przesyłanie gotowych tekstów