BeyondMoodle – bezpłatne webinaria dla nauczycieli akademickich

Jak wykorzystać maksimum potencjału tkwiącego w tej popularnej platformie e-learningowej Moodle? PCG Academia zaprasza do uczestnictwa w cyklu bezpłatnych webinarów BeyondMoodle. Cykl adresowany jest do uczelni, które są użytkownikami platformy Moodle i chcą osiągnąć jeszcze więcej korzyści z jej wykorzystania.

W trakcie spotkań zaprezentowane zostaną rozwiązania IT, które rozszerzają funkcjonalność Moodle, biorąc pod uwagę potrzeby uczelni w zakresie analizy danych i budowania dostępności w kształceniu online oraz egzaminowania na odległość.
W ramach cyklu odbędą się następujące webinary:

• 21 stycznia: „Jeżeli możesz coś zmierzyć, to możesz tym zarządzać – analiza danych o kształceniu zdalnym w uczelni”
    • Czy można wykorzystać dane gromadzone na Moodle do poprawy jakości kształcenia? Jakie dane są istotne dla różnych interesariuszy – władz uczelni, dydaktyków, kierowników e-learningu, Polskiej Komisji Akredytacyjnej?
    • Intelliboard – aplikacja, która w oparciu o dane z Moodle dostarcza ponad 120 raportów, dashboardów i zestawów wskaźników, pozwalających uzyskać szczegółowy wgląd w proces kształcenia zdalnego na uczelni.
  • 28 stycznia: „Content is King – atrakcyjne i dostępne treści dydaktyczne dla studentów”
    • Tworzenie i udostępnianie treści dydaktycznych w sposób umożliwiający studentom efektywną naukę oraz wspieraniu przez uczelnie dostępności materiałów dla osób z różnym poziomem niepełnosprawności.
    • Blackboard Ally  – program umożliwiający automatyczne tworzenie treści dla studentów w alternatywnych formatach (Braille, audio, e-book) i analizę dostępności treści zamieszczanych w kursach w Moodle.
  • 4 lutego: „Kontrola najwyższą formą zaufania – egzaminowanie studentów, czyli jak zrobić to dobrze”
    • Trudności, na które napotykają uczelnie, organizując proces egzaminowania zdalnego.  Jak zapewnić samodzielną pracę studentów? Jak sprostać wymogom RODO? i inne.
    • Inspera – system   do elektronicznego egzaminowania studentów, który może funkcjonować obok Moodle, pozwalając na bezpieczne prowadzenie egzaminów stacjonarnych i zdalnych z wykorzystaniem wideo monitoringu i elementów sztucznej inteligencji.
  • 11 lutego„Jeśli widziałem dalej, to stojąc na ramionach Gigantów” – perspektywa globalnych liderów na rozwój kształcenia online w Polsce
    • Przedstawiciele Blackboard, LTG i Inspera będą rozmawiać o dalszych możliwych kierunkach rozwoju e-learningu na polskich uczelniach. Przedstawione zostaną studia przypadków.
    • Najczęściej wykorzystywane strategie i rezultaty cyfrowej transformacji, która od wielu lat ma miejsce na najlepszych światowych uczelniach.

Moderatorem każdego ze webinariów będzie dr inż. Paweł Morawski, ze Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, Ambasador Marki Blackboard w Polsce, entuzjasta nowoczesnych metod kształcenia akademickiego.

Spotkania będą rozpoczynać się o godz. 13:00 i trwać ok. godziny. Udział jest całkowicie bezpłatny. Aby wziąć udział w seminarium należy zarejestrować się na na stronie organizatora: https://pcgacademia.pl/wydarzenia/webinaria/

Zachęcamy nauczycieli akademickich (użytkowników Moodle) do zapoznania się z nowymi technologiami i możliwościami platfory e-learningowej!