24 Piknik Naukowy CNK

Centrum Nauki Kopernik - plakat 24. Pikniku Naukowego

Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio zapraszają na 24 Piknik Naukowych, który odbędzie się w dniach od 8-15 maja 2021 r. Piknik jest skierowany do miłośników wiedzy i odkryć naukowych w każdym wieku. Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu online!

Wirtualne stoiska uczestników znajdziecie Państwo na stronie internetowej pikniku.

W tym roku hasło przewodnie pikniku to „Klimat i My”. Wszyscy uczestnicy będą mogli zapoznać się z faktami naukowymi, dotyczącymi klimatu i poznać zjawiska odpowiadające za jego zmiany; będą mogli także dowiedzieć się jak nauka i technika mogą pomóc dostosować się do nowych warunków życia i powstrzymać dalsze ocieplanie się klimatu.

Swoje stoisko na pikniku będzie miało m.in. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które w sobotę,  8 maja o godz. 11.00 zaprasza na prelekcję pt. „Klimat, wymieranie i bioróżnorodność w morzach”, którą poprowadzi prof. Jan Marcin Węsławski z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk.

Przez cały tydzień czynne będzie wirtualne stoisko NCBR, gdzie prezentowane będą proekologiczne projekty beneficjentów Centrum, takie jak inteligentny kosz Bin-e czy system monitorowania jakości powietrza oparty na sieci autonomicznych czujników. Nie zabraknie także konkursów i gier edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, a dla nieco starszych informacji na temat organizowanej przez NCBR inicjatywy technologicznej: Wielkie Wyzwanie – Energia.