Euroatom 2021-2025 – dzień informacyjny

Euroatom - dzień informacyjny - plakat

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza na dzień informacyjny „Euratom 2021-2025. Nowy Program Nowe Możliwości”, który odbędzie się 19 maja 2021 r. w godzinach 10:00-12:00, w formie webinarium.

Podczas wirtualnego spotkania przedstawione zostaną nowości, które pojawią się w programie, w tym zasady aplikowania o granty. Uczestnicy dowiedzą się, jakie badania oraz innowacje w zakresie programu będą finansowane. Eksperci opowiedzą o zakresie działań proponowanych przez Komisję Europejską, zmierzających do tego, aby energię jądrową wykorzystać do innych niż energetyczne zastosowań – w takich branżach, jak medycyna, rolnictwo, technologie kosmiczne czy transport. W trakcie spotkania zostanie również zaprezentowane, w jaki sposób program  Euratom wspiera walkę ze zmianami klimatycznymi, które są jednym z największych wyzwań stojących obecnie przed Europą i światem.

Prelegentami będą przedstawiciele Komisji Europejskiej, FORATOM (pozarządowej organizacji zrzeszającej europejskie podmioty związane z energetyką jądrową i przemysłem jądrowym), wiodących polskich instytucji badawczych oraz eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego, działającego obecnie w strukturach NCBR.  Na koniec spotkania przewidziana jest sesja Q&A.

Wydarzenie prowadzone będzie w formie webinarium. Wymagana jest rejestracja uczestników.

Więcej informacji na stronie: https://www.kpk.gov.pl/wydarzenia/euratom-2021-2025-nowy-program-nowe-mozliwosci