Zgłaszanie osiągnięć naukowych i artystycznych

Dłonie na klawiaturze laptopa - zdjęcie ilustracyjne

Szanowni Państwo Nauczyciele Akademiccy,

zbliża się koniec roku kalendarzowego i kolejnego okresu rozliczeniowego, przyjętego w raportowaniu osiągnięć naukowych i artystycznych nauczycieli akademickich ANS w Tarnowie. Raporty – za drugie półrocze 2022 r. oraz roczny, za 2022 r. –  zostaną opublikowane na stronie internetowej Działu Badań Naukowych w styczniu 2023 r. W raportach zostaną uwzględnione wyłącznie te osiągnięcia, które zostaną zamieszczone w Bazie Wiedzy ANS w Tarnowie.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o wprowadzenie osiągnięć naukowych i artystycznych, które ukazały się w okresie 1.07-31.12.2022 oraz tych osiągnięć z 2022 r., które ukazały się w pierwszym półroczu 2022 r., ale nie zostały wcześniej zgłoszone, do Bazy Wiedzy ANS w Tarnowie (rpt.pwsztar.edu.pl) w nieprzekraczalnym terminie do 7 stycznia 2023 r.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 12/2022 Rektora Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie z dn. 9.03.2022 r. w sprawie systemu ewidencji, archiwizacji i upowszechniania efektów działalności naukowo-badawczej, artystycznej i dydaktycznej pracowników i studentów ANS w Tarnowie (Zał. 1 Regulamin Bazy Wiedzy Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie) obowiązkowej ewidencji podlegają:
1) publikacje, w których jako afiliację przynajmniej jednego autora podano nazwę Uczelni: „Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie” (wcześniej: „Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie”) albo jej obcojęzyczny odpowiednik;
2) dane bibliograficzne opisujące osiągnięcia naukowe i artystyczne uwzględnione w rozporządzeniu wydanym na podstawie art. 267 ust. 2 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Zgodnie z ww. Zarządzeniem rejestracja dorobku odbywa się w sposób:
1) bezpośredni – autor loguje się w systemie Bazy Wiedzy i samodzielnie wprowadza dane lub
2) pośredni – autor wypełnia formularz zgłoszeniowy, a dane bibliograficzne są wprowadzane do Bazy Wiedzy przez redaktora.

Instrukcja wprowadzania publikacji do bazy jest dostępna na stronie Działu Badań Naukowych: https://dbn.pwsztar.edu.pl/wp-content/uploads/2022/05/Instrukcja_BW_cz_2_BS.pdf.

Tych autorów, którzy chcą skorzystać z usługi rejestracji dorobku przez redaktorów Bazy Wiedzy, prosimy o przesłanie formularzy zgłoszeniowych w terminie do 31 grudnia 2022 r. na adres: dbn@anstar.edu.pl.
Ze względu na ograniczenia w dostępie do modułu BW, w którym rejestrowane są osiągnięcia artystyczne, o wypełnienie formularzy zgłoszeniowych i kontakt z Działem Badań Naukowych prosimy także pracowników Wydziału Sztuki.

Ważne: Przed wprowadzeniem informacji o osiągnięciach do Bazy Wiedzy prosimy o sprawdzenie, czy publikacja/osiągnięcie nie zostały już tam zamieszczone na podstawie zgłoszenia współautora lub koordynatora dyscypliny.