30 września 2024 roku ruszy nabór wniosków do piątej edycji programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. To szansa dla utalentowanych studentów na uzyskanie wsparcia finansowego na realizację ambitnych projektów badawczych i rozwojowych.
Koła naukowe mogą uzyskać finansowanie albo dofinansowanie projektu, które nie przekracza 70 tys. zł. Dopuszczany jest udział środków własnych (wkładu własnego) w kosztach przedsięwzięcia, ale nie jest to warunek obligatoryjny.
Wnioskującym w programie jest Uczelnia, która może zgłosić tylko 3 projekty dotyczące kół naukowych, przy czym jednego koła naukowego mogą dotyczyć nie więcej niż 2 wnioski.
Przedmiotem programu jest wsparcie studenckich kół naukowych działających w ramach uczelni w:
- prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych, w szczególności mających na celu tworzenie lub modernizację technologii, lub rozwiązań technicznych i popularyzacji ich wyników,
- transferze wyników prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych do sfery gospodarczej,
- nabywaniu przez członków tych kół kompetencji miękkich potrzebnych do prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych i popularyzacji ich wyników, w szczególności w zakresie komercjalizacji tych wyników oraz związanego z nimi know-how, pracy w zespole i wystąpień publicznych podczas udziału w konferencjach naukowych i naukowo-technicznych oraz seminariach naukowych,
- zakupie certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych oraz know-how związanego z tymi wynikami,
– w celu pomocy kołom naukowym w realizacji innowacyjnych projektów i podniesienia jakości działalności tych kół oraz usprawnienia mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach ich działalności do sfery gospodarczej.
Nabór wniosków rozpocznie się 30 września i potrwa do 4 listopada 2024 r. do godz. 16:00.
Wszystkich opiekunów lub przewodniczących studenckich kół naukowych AT, zainteresowanych udziałem w programie, prosimy o jak najszybszy kontakt z Działem Badań Naukowych (B102, tel. 14 63 16 592).
Szczegóły na stronie internetowej MNiSW.