Jakie wsparcie może zaoferować Ukrainie sektor nauki i szkolnictwa wyższego? – konferencja

Flaga Ukrainy - zdjęcie ilustracyjne

Już w najbliższą środę, 15 czerwca 2022 r., w godz. 9:00–14:00, odbędzie się konferencja on-line zatytułowana: „The Ukraine crisis: responses from the European higher education and research sectors”. Wydarzenie jest organizowane wspólnie przez Science for Ukraine, All European Academies (ALLEA), Kristiania University College oraz International Science Council (ISC).

Cele konferencji:

  1. Zidentyfikowanie i dzielenie się dobrymi praktykami dotyczącymi wsparcia, jakie może zaoferować sektor nauki i szkolnictwa wyższego, aby odpowiedzieć na potrzeby ukraińskich badaczy i studentów.
  2. Identyfikacja priorytetów pozwalających na kontynuowanie uczestnictwa ukraińskich uczonych i badaczy w wysokiej jakości projektach badawczych i międzynarodowej współpracy naukowej, jak również odbudowanie systemów naukowych i akademickich Ukrainy.
  3. Dalsze systemowe wsparcie szkolnictwa wyższego i nauki Ukrainy, wykraczające poza udzieloną dotychczas pomoc.

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja, która trwa do 13 czerwca 2022 r.

Udział w konferencji jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich osób z sektora szkolnictwa wyższego i nauki. Obowiązuje rejestracja, która prowadzona jest do 13 czerwca 2022 r.

Link do rejestracji: https://confsa.eventsair.com/the-ukraine-crisis-responses-from-the-european-higher-education-and-research-sectors/

Więcej informacji na temat konferencji tutaj.

Zachęcamy do udziału!