5th Central European Biomedical Congress – Kraków, 29.05-1.06.2023

Kongres - baner

Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zapraszają na piąty kongres CEBC (Central European Biomedical Kongress).

Miejsce: Kraków, Auditorium Maximum, ul. Krupnicza 33
Termin: 29 maja – 1 czerwca 2023 r.
Forma: hybrydowa (możliwość uczestnictwa zdalnego)

Misją CEBC jest umożliwienie wymiany poglądów, opinii i prezentacji rezultatów prac badawczych przedstawicielom zawodów związanych z naukami medycznymi – klinicystom, lekarzom, farmakologom, biologom, biotechnologom, chemikom i toksykologom

Od 2016 r. CEBC przyciąga coraz większą liczbę uczestników z całego świata, którzy dzielą się najważniejszymi odkryciami badawczymi i praktykami klinicznymi, które będą kształtować przyszłość nauk medycznych i nauk o zdrowiu i podnosić standardy usług medycznych. Poprzednie edycje kongresu gromadziły ponad 300 uczestników z 20 krajów.

Piąty CEBC zorganizowany jest wokół tematu przyszłych trendów w leczeniu (Future trends in health interventions). Zaprezentowane zostaną kluczowe trendy zdrowotne, oryginalne biomarkery, nowatorskie podejścia w diagnostyce, a także innowacyjne strategie leczenia.

Na zaproszenie organizatorów swoje wystąpienia przedstawią:

• Prof. Véronique Deroche-Gamonet PhD, HDR (Université de Bordeaux, INSERM, Neurocentre Magendie, Bordeaux, Francja)
  • Prof. Gustavo Turecki PhD, MD (Douglas Hospital Research Centre, McGill Group for Suicide Studies, Montreal, Quebec, Kanada)
  • Prof. Stefan Chłopicki, PhD, MD (Jagiellonian Centre for Experimental Therapeutics (JCET), Jagiellonian University, Krakow, Polska)
  • Prof. Kathryn A. Cunningham, PhD (The University of Texas Medical Branch at Galveston, USA)
  • Prof. Stéphane Oliet, PhD (Bordeaux Neurocampus, University de Bordeaux, Francja)

Wśród zaproszonych gości są naukowcy z USA, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Szwecji, Belgii, Szwajcarii, Izraela, Japonii, Estonii, Polski. Kongres umożliwia prezentację prowadzonych badań także młodym naukowcom w sesjach ustnych lub plakatowych.

Więcej informacji na temat kongresu, lista zaproszonych referentów, program, opłaty i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie konferencji: https://cebc.pl/.