Samotność u kresu – wyzwania opieki wspierającej w czasie pandemii – otwarta konferencja naukowa

Konferencja paliatywna - ilustracja

Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum UJ oraz Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” zapraszają na VI edycję konferencji naukowej Opieka paliatywna i hospicyjna – medycyna, humanizm, wolontariat, która w tym roku odbędzie się pod hasłem Samotność u kresu – wyzwania opieki wspierającej w czasie pandemii.

Termin konferencji: 26 października 2021 r., godz. 9.00

Miejsce:

• stacjonarnie: Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Krupnicza 33, Kraków
  • online:  aplikacja MS Teams.

Konferencja zbiega się w czasie z obchodzonym od kilkunastu lat w połowie października Światowym Dniem Hospicjum i Opieki Paliatywnej. Tym samym wpisuje się w misję edukacyjną uwrażliwiającą społeczeństwo na los ludzi chorych i cierpiących. Dodatkowo, w tym roku, towarzyszy jubileuszowi 40-lecia działalności pierwszego w Polsce Hospicjum, czyli TPCh „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie.

Podczas VI edycji konferencji zostaną omówione tematy, które aktualnie w okresie pandemii nabrały nowego znaczenia, a zarazem postawiły nowe wyzwania. Podczas konferencji omawiane będę m.in. problemy psychologiczne pacjentów, osamotnienie w odchodzeniu, rola komunikacji
w opiece medycznej, psychologicznej, duchowej, znaczenie kontaktów pacjenta z rodziną,
z bliskimi. Poruszone będą tematy związane z pediatryczną opieką paliatywną i nienowotworowymi stanami terminalnymi. Prelegenci, reprezentujący rozmaite dziedziny wiedzy i nauki, poprzez wykłady i warsztaty wskażą możliwości i metody pomocy w godnym znoszeniu cierpienia u kresu życia.

Program konferencji.

Udział w Konferencji oraz warsztatach (tylko stacjonarnie) wymaga wypełnienia formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie https://paliatywna.uj.edu.pl/formularz

Zapraszamy do rejestracji i udziału w Konferencji!