Nowa odsłona czasopism ANS w Tarnowie!

Czasopisma - zdjęcie ilustracyjne

Czasopisma naukowe, których wydawcą jest Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie dołączyły do grona użytkowników Open Journal Systems.

Nowy portal czasopism jest już dostępny pod adresem: https://journals.anstar.edu.pl/.  Z nowego systemu korzystać będą „Health Promotion & Physical Activity” (czasopismo publikowane przez Wydział Ochrony Zdrowia), „Humanities and Cultural Studies” (publikowane Wydział Humanistyczny i Wydział Sztuki), „Problems of Economics and Law” (kwartalnik Wydziału Administracyjno-Ekonomicznego) oraz „Science, Technology and Innovation” (kwartalnik wydawany wspólnie przez Wydziały: Politechniczny i Matematyczno-Przyrodniczy).

Open Journal Systems (OJS) jest specjalistycznym oprogramowaniem otwartym, tworzonym przez społeczność Public Knowledge Project. Korzysta  z niego kilkadziesiąt tysięcy czasopism na całym świecie.

– OJS jest kompleksowym narzędziem umożliwiającym redakcjom czasopism zarządzania procesem wydawniczym periodyków od zgłoszenia artykułu do publikacji przez autora, poprzez ocenę redakcyjną, recenzję zewnętrzną, korektę czy skład, aż po publikację na stronie internetowej. Jest przy tym intuicyjny i łatwy w obsłudze. Pozwala prowadzić wszystkie prace redakcyjne online, umożliwia łatwy dostęp do dokumentacji redakcyjnej w dowolnym miejscu i czasie – mówi Lidia Matuszewska, prowadząca projekt wdrożenia systemu OJS w Uczelni.

Zapraszamy na nową stronę czasopism. Dostępny już najnowszy numer „Humanities and Cultural Studies”.