Nowa książka pracowników Katedry Fizjoterapii!

Fizjoterapeutka bada leżącą na boku pacjentkę

Diagnostyka narządu ruchu w fizjoterapii - okładka podręcznikaJuż 7 maja trafi na półki księgarskie kompleksowy, bogato ilustrowany podręcznik diagnostyki narządu ruchu współautorstwa pracowników Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie – dr hab. Agnieszki Jankowicz-Szymańskiej, prof. Uczelni i dr Katarzyny Wódki – oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego – dr hab. Henryka Liszki –  i Akademii Wychowania Fizycznego im B. Czecha w Krakowie – dr hab. Anety Bac, prof. Uczelni.

Diagnostyka narządu ruchu w fizjoterapii to przede wszystkim cenny przewodnik naukowy dla studentów i praktyków. 480-stronicowy podręcznik wyróżnia szczegółowa dokumentacja fotograficzna, systemowe omówienie każdego rodzaju badania oraz interpretacja testów klinicznych. To obowiązkowa lektura nie tylko dla studentów fizjoterapii, ale także dla osób przygotowujących się do Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego i czynnych zawodowo fizjoterapeutów.

– Obszerny podręcznik […] to obowiązkowa pozycja mająca wspomagać fizjoterapeutów pracujących „na pierwszej linii frontu” w codziennej pracy klinicznej. Ta książka potwierdza, że głównym specjalistą medycznym zajmującym się diagnostyką aktywności motorycznej jest fizjoterapeuta. Wierzę, że podręcznik ten będzie również pomocny wszystkim osobom przystępującym do Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego. […] Jako czynny zawodowo fizjoterapeuta deklaruję, że na pewno będę korzystał z tego podręcznika i zawsze będę go miał pod ręką. Na koniec gratuluję Autorom sukcesu. Brawo. – pisze w swojej przedmowie do książki dr hab. n. med. Maciej Krawczyk, pracownik naukowy AWF w Warszawie, II Kliniki Neurologii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie i Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów I kadencji.

Autorom książki gratulujemy!

Więcej informacji o publikacji na stronie wydawcy.