Konferencja LUMEN 2021 – 23-24 listopada

Mikrofon w sali konferencyjnej - zdjęcie ilustracyjne

PCG Academia, Fundacja Rektorów Polskich oraz Times Higher Education zapraszają na VII konferencję dotyczącą zarządzania uczelniami w Polsce – LUMEN 2021.

Konferencja LUMEN odbędzie się w dniach 23 i 24 listopada w trybie online. Pełny Program wydarzenia, wraz z opisem poszczególnych paneli, a także Formularz bezpłatnej rejestracji dostępne są na stronie internetowej wydarzenia pod adresem: www.lumen.edu.pl

Konferencja LUMEN to forum debaty na temat zarządzania szkolnictwem wyższym w Europie Centralno-Wschodniej. Zainicjowany przez PCG Academia w 2015 roku LUMEN, zrzesza setki osób zaangażowanych w profesjonalne zarządzanie uczelniami – rektorów, kanclerzy i menedżerów.

W tegorocznej edycji pierwszy dzień konferencji będzie poświęcony zagadnieniom o charakterze strategicznym, tj. wsparcie finansowe uczelni w ramach Krajowego Planu Odbudowy, ewaluacja działalności naukowej, internacjonalizacja oraz zrównoważony rozwój uczelni. Drugiego dnia dyskutowane będą problemy dotyczące zarządzania operacyjnego, przedstawione zostaną konkretne rozwiązania zarządcze oraz informatyczne mające na celu poprawę efektywności działania polskich szkół wyższych.

W ramach konferencji prezentowane będą eksperckie wystąpienia przedstawicieli organizacji ważnych dla sektora szkolnictwa wyższego w Polsce, w tym: Ministerstwa Edukacji i Nauki, Fundacji Rektorów Polskich, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich czy Times Higher Education. Planowane są także wystąpienia władz rektorskich wiodących, polskich uczelni, w tym takich szkół, jak: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Szkoła Główna Handlowa, Akademia Górniczo-Hutnicza, Akademia Leona Koźmińskiego, Uniwersytet SWPS.

Zaprezentowane zostaną ponadto organizacyjne rozwiązania informatyczne wspomagające zarządzenie uczelniami i działalność dydaktyczną.

Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji.
Wymagana jest rejestracja: https://lumen.edu.pl/formularz-rejestracji-na-konferencje-lumen-2021/