Konferencja ICACh z dofinansowaniem MEiN!

Laborant przy pracy

Kwotą prawie 62 tys. zł Ministerstwo Edukacji i Nauki dofinansuje konferencję, którą na 2023 rok zaplanowali pracownicy Katedry Chemii ANS w Tarnowie. Środki na organizację konferencji „1st International Conference of Applied Chemistry” (ICACh) pozyskano w ramach programu „Doskonała nauka – Wsparcie konferencji naukowych”.

Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie kształci kadry dla przemysłu chemicznego, prowadząc jednocześnie badania w obszarze nauk chemicznych. Założeniem konferencji „1st International Conference of Applied Chemistry” (ICACh), zaplanowanej jako konferencja cykliczna, jest umiędzynarodowienie badań naukowych oraz współpraca z przedsiębiorstwami z branży chemicznej w obszarze transferu wiedzy i innowacji.

Uczestnicy będą mieli okazję do wymiany poglądów i doświadczeń, prezentacji wyników badań, dyskusji naukowej na temat współczesnych kierunków i trendów w rozwoju chemii. W ramach wystąpień konferencyjnych zaplanowano sesję dla zaproszonych przedstawicieli przedsiębiorstw przemysłu chemicznego – praktyków, którzy podzielą się z uczestnikami konferencji doświadczeniem wynikającym z zarządzania przedsiębiorstwami działającymi w tej branży. Konferencja będzie okazją do promocji innowacyjnych rozwiązań, które mają istotny wpływ na budowanie silnej pozycji całego sektora chemicznego.

Subregion tarnowski od dziewięćdziesięciu lat jest silnie związany z przemysłem chemicznym przez ulokowanie w Tarnowie-Mościcach zakładów Grupy Azoty SA – dominującej jednostki w Grupie Kapitałowej Grupa Azoty, jednego z potentatów branży nawozowo-chemicznej w Europie. Akademia Nauk Stosowanych zawarła umowę o współpracy z Grupą Azoty, która umożliwia wspólne działania w wielu obszarach. Przedstawicieli Grupy Azoty SA zaprosiliśmy także do współorganizacji naszej konferencji, licząc na ich cenny głos w dyskusji – mówi Prorektor ds. Nauki i Rozwoju, dr hab. Rafał Kurczab, prof. Uczelni.

Organizatorzy konferencji przewidzieli dodatkowo panel studencki, w trakcie którego swoje wystąpienia wygłoszą wybrani przedstawiciele studenckich kół naukowych.

Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji dotyczących planowanej konferencji na stronę https://icach.pwsztar.edu.pl/.