dr Anna Gądek, prof. Uczelni

2000

• Gądek A., Cele, zadania i organizacja firmy symulacyjnej, „Zeszyty Naukowe Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie” 2000, nr 3, s. 219–230.

2002

• Gądek A., Problemy dydaktyki prawniczej w uczelniach licencjackich, „Zamojskie Studia i Materiały” 2002, t. 4, z. 1, s. 233–249.

2007

• Gądek A., Nietypowe formy zatrudniania i możliwość ich wykorzystania w praktyce, „Krakowskie Studia Małopolskie” 2007, t. 11, nr 11, s. 79–102.

2010

• Gądek A., Europejskie tradycje edukacji prawniczej a proces boloński, [w:] Vetera novis augere: studia i prace dedykowane Profesorowi Wacławowi Uruszczakowi. T. 1, red. S. Grodziski D. Malec, A. Karabowicz, M. Stus, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2010, s. 247–260.

2011

• Gądek A., Cele edukacji prawnej w uczelniach nieprawniczych, „Zeszyty Naukowe Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie” 2011, t. 18, nr 1, s. 173–185.
  • Gądek A., Łabno A., Kształcenie jako czynnik rozwoju: przemiany w szkolnictwie wyższym a rozwój lokalny, [w:] Prawno-ekonomiczne uwarunkowania rozwoju lokalnego i regionalnego, red. nauk. Cz. Nowak, M. Szczerbińska-Byrska, Wydawnictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Tarnów 2011, s. 41–52.

2013

• Gądek A., Wpływ Procesu Bolońskiego na szkolnictwo wyższe w państwach Unii Europejskiej, „Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Rzeszowskiego. Seria Prawnicza. Prawo” 2013, nr 78, s. 56–69.

2016

• Gądek A. (red.), Koncepcje innowacyjnego kształcenia w reformującym się szkolnictwie wyższym: firma symulacyjna jako metoda dydaktyczna na studiach o profilu praktycznym, Wydawnictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Tarnów 2016.
  • Gądek A. (red.), Rozwój administracji publicznej w państwach Grupy Wyszehradzkiej, Wydawnictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Tarnów 2016.
  • Gądek A., Efektywność innowacyjnych metod dydaktycznych w nauczaniu przedmiotów prawnych w uczelniach nieprawniczych [w:] Koncepcje innowacyjnego kształcenia w reformującym się szkolnictwie wyższym: firma symulacyjna jako metoda dydaktyczna na studiach o profilu praktycznym,  red. A. Gądek, Wydawnictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Tarnów 2016, s. 45–81.
  • Gądek A., Firma symulacyjna i możliwości jej wykorzystania w rozwijaniu pożądanych umiejętności i kompetencji, [w:] Koncepcje innowacyjnego kształcenia w reformującym się szkolnictwie wyższym: firma symulacyjna jako metoda dydaktyczna na studiach o profilu praktycznym, red. A. Gądek, Wydawnictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Tarnów 2016, s. 29–43.
  • Gądek A., Koncepcje kształcenia kadr dla potrzeb administracji publicznej jako element polityk państwa, „Rocznik Administracji Publicznej” 2016, nr 2, s. 471–486.
  • Gądek A., Przemiany w administracji samorządowej i państwowej w okresie istnienia diecezji tarnowskiej, [w]:  Rozwój administracji publicznej w państwach Grupy Wyszehradzkiej, red. A. Gądek, Wydawnictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Tarnów 2016.
  • Gądek A., Założenia reformy szkolnictwa wyższego w zakresie prowadzenia studiów na profilu praktycznym, [w:] Koncepcje innowacyjnego kształcenia w reformującym się szkolnictwie wyższym: firma symulacyjna jako metoda dydaktyczna na studiach o profilu praktycznym, red. A. Gądek, Wydawnictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Tarnów 2016, s. 15–28.
  • Gądek A., Stanienda J., Żaba-Nieroda R., Lokalne społeczeństwo obywatelskie a proces globalizacji, [w:] S. Sorys, H. Jurjewicz, D. Slivka, Globalizacja a procesy społeczne, Drukarnia Eikon Plus, Kraków 2016, s. 7–27.

2017

• Gądek A., Język prawny a język prawniczy, [w:] Świat słów: jedność w różności, red. M. Pachowicz, K. Choińska, Wydawnictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Tarnów 2017, s. 181–194.
  • Gądek A., Postulaty de lege ferenda wzmacniające praktyczne kształcenie w uczelniach zawodowych (wybrane zagadnienia), „Tarnowski Przegląd Nauk Społeczno-Humanistycznych” 2017, nr 1.
  • Gądek A., Przyszłość wyższego szkolnictwa zawodowego. Koncepcje zmian systemowo-prawnych, Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Biblos, Tarnów 2017.
  • Gądek A., Płonka M, Stanienda J., Przedsiębiorczość społeczna: nauka, praktyka, edukacja. Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Biblos, Tarnów 2017.

2018

• Gądek A., Modele kultury prawnej a koncepcje edukacji prawniczej, [w:] Recenzovaný sborník příspěvků z mezinárodní vědecké konference Právní Rozpravy 2018. Mezinárodní Vědecká Konference Oblasti Práva A Právních Věd – Právní Rozpravy 2018 S Podtitulem „Nové Jevy A Právo” [= Reviewed Proceedings of the International Scientific Conference on Právní Rozpravy 2018. International Scientific Conference On Law And Law Studies – Právní Rozpravy 2018 „New Features And Law”], seria: Právní Rozpravy, t. 8, Magnanimitas, Hradec Králové 2018, s. 232–238.

2020

• Gądek A., Prawo jako zjawisko kultury. Perspektywy rozwoju juryslingwistyki, [w:] Językoznawstwo, stylistyka, kultura, red. K. Choińska, M. Pachowicz, Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Biblos, Tarnów 2020, s. 139–148.