StRuNa 2024 – konkurs dla kół naukowych

Fundacja „Fundusz Pomocy Studentom” przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprasza do udziału w 14. edycji Konkursu Studenckiego Ruchu Naukowego STRuNa pod nazwą „StRuNa 2024″.  Celem konkursu jest nagrodzenie studentów i doktorantów, którzy zespołowo zrealizowali najciekawsze projekty w ramach kół naukowych, redakcji mediów akademickich, stowarzyszeń akademickich, organów wykonawczych samorządu studentów lub doktorantów. Uhonorowani zostaną także opiekunowie naukowi i twórcy podmiotów rozpoczynających aktywność naukową.

Nagrodzone zostaną projekty i działania, które w całości lub w istotnej części zostały zrealizowane między 1 października 2023 roku a 30 września 2024 roku.

W siedmiu kategoriach projektowych nagrodzone zostaną pojedyncze przedsięwzięcia:

• Projekt Roku 2024,
  • StRuNa-Tech 2024,
  • StRuNa-Science 2024,
  • StRuNa-Med 2024,
  • StRuNa-Human 2024,
  • StRuNa-Art 2024,
  • Konferencja Roku 2024.

W trzech kategoriach podmiotowych jury weźmie pod uwagę całą działalność koła na przestrzeni ostatniego roku:

• Koło Naukowe Roku 2024,
  • Debiut Roku 2024,
  • Opiekun Naukowy Roku 2024.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie, który potrwa od 20 września do 25 października 2024 roku, uczestnicy przesyłają formularze zgłoszeniowe i załączniki. W drugim, finałowym etapie uczestnicy zaprezentują swój projekt w Warszawie przed członkami jury (wykładowcy akademiccy, członkowie organizacji pozarządowych, dziennikarze i byli członkowie kół naukowych). Każde koło będzie miało do dyspozycji 500 sekund.

Organizator ma możliwość przyznania wyróżnień, Nagrody Internautów lub innych nagród dodatkowych lub specjalnych.

Zgłoszenie konkursowe może przesłać drogą elektroniczną student lub doktorant uczelni w imieniu podmiotu, który reprezentuje, jeśli spełnia warunki określone w Regulaminie konkursu.

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępny jest na stronie https://struna.edu.pl/formularze-zgloszeniowe/