Do 70 tys. zł dofinansowania do projektów studenckich kół naukowych!

Studenci - zdjęcie ilustracyjne

30 września 2024 roku ruszy nabór wniosków do piątej edycji programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. To szansa dla utalentowanych studentów na uzyskanie wsparcia finansowego na realizację ambitnych projektów badawczych i rozwojowych.

Koła naukowe mogą uzyskać finansowanie albo dofinansowanie projektu, które nie przekracza 70 tys. zł. Dopuszczany jest udział środków własnych (wkładu własnego) w kosztach przedsięwzięcia, ale nie jest to warunek obligatoryjny.

Wnioskującym w programie jest Uczelnia, która może zgłosić tylko 3 projekty dotyczące kół naukowych, przy czym jednego koła naukowego mogą dotyczyć nie więcej niż 2 wnioski.

Przedmiotem programu jest wsparcie studenckich kół naukowych działających w ramach uczelni w:

• prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych, w szczególności mających na celu tworzenie lub modernizację technologii, lub rozwiązań technicznych i popularyzacji ich wyników,
  • transferze wyników prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych do sfery gospodarczej,
  • nabywaniu przez członków tych kół kompetencji miękkich potrzebnych do prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych i popularyzacji ich wyników, w szczególności w zakresie komercjalizacji tych wyników oraz związanego z nimi know-how, pracy w zespole i wystąpień publicznych podczas udziału w konferencjach naukowych i naukowo-technicznych oraz seminariach naukowych,
  • zakupie certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych oraz know-how związanego z tymi wynikami,

– w celu pomocy kołom naukowym w realizacji innowacyjnych projektów i podniesienia jakości działalności tych kół oraz usprawnienia mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach ich działalności do sfery gospodarczej.

Nabór wniosków rozpocznie się 30 września i potrwa do 4 listopada 2024 r. do godz. 16:00.

Wszystkich opiekunów lub przewodniczących studenckich kół naukowych AT, zainteresowanych udziałem w programie, prosimy o jak najszybszy kontakt z Działem Badań Naukowych (B102, tel. 14 63 16 592).

Szczegóły na stronie internetowej MNiSW.