Wykłady otwarte online z krystalografii kwantowej

Mikrofon w sali konferencyjnej - zdjęcie ilustracyjne

Distinguished Lectures on Quantum Crystallography and Complementary Fields

W imieniu organizatorów zapraszamy na cykl wykładów otwartych z krystalografii kwantowej, które odbywać się będą raz w miesiącu w trybie online.

Wykłady rozpoczną się 2 grudnia 2021 r. o godz. 16:00. W tym dniu zaprezentowane zostaną:

1. Quantum Crystallography at extreme conditions: necessities and pitfallsPiero Macchi (Politecnico di Milano, Italy)
  2. Charge density analysis and the fundamentals of magnetic super-exchange – Roger Johnson (University College London, UK)

Wykłady są bezpłatne, ale wymagają wcześniejszej rejestracji na stronie: https://qcrwebinar.chem.uw.edu.pl

Czas trwania wykładów to około 35 minut Po każdym wykładzie przewidziana jest 15-minutowa sesja Q & A.

Wykłady organizowane są pod patronatem Komisji Krystalografii Kwantowej IUCr (Quantum Crystallography Commission of IUCr), Europejskiego Stowarzyszenia Krystolagraficznego (European
Crystallographic Association) oraz Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.